Ridgewood Middle School

WEST LAFAYETTE -- The following is the Ridgewood Middle School honor roll for the third nine weeks (2012-2013 school year).

Fourth grade

Principal's Roll (3.75-4.0): Jaydn Art, Kierra Barthalow, Javan Belt, Dallas Byrd, Malachi Cahill, Makayla Clifton, Casey Croy, Lindsay Griffith, Abigail Harding, Alexander Hershberger, Bryce Hoffman, Alexa Holbrook, Ashley Hough, Chase Jaras, Danielle John, Kanon Kiimbole, Marcus Leindecker, Alaina Liedtke, Alexis Liedtke, Bailey Maple, Sydney Matis, Brianna McConnell, Hali McGaha, Bryce Prater, Tristan Salmon, Daniel Scott, Ashton Shivers, Paige Slusser, Raychel Smalley, Logan Snyder, Mickenzie Spangler, Ethan Stroup, Kurt Varian, Cameron Williams, Cole Yoder, Alexis Zimmer.

Honor's Roll (3.74-3.33): Isaiah Addy, Kassidy Alexander, Cameron Andrews, Paige Bebout, Spencer Brazil, Ryan Crawford, Lane Dreher, Blaine Hall, Kole Hamilton, Jianna Jonard, Calvin Kohman, Alyssa Kusmich, Mason Mizer, Zachary Prater, Jesse Preston, Elizabeth Sampsel, Anna Trimmer, Nicholas Waers, Tiffany Watson, Aubrie Wears, Nevaeh Weston, Tyler Wright.

Merit's Roll (3.32-3.00): James Bebout, Jayce Blake, Jonathan Blevens, Brayden Brickles, Cameron Durbin, Vanessa Gordon, Lucas Kinsey, Seth Mainwaring, Brandi Markley, Kolby Masloski, Gavin Norman, Austin Ratcliff, Raven Reynolds, Maria Spalding, Ariana Vanfossen, Drake Varner, Alexa Wise.

Fifth grade

Principal's Roll (3.75-4.0): Brandon Blythe, Memphis Cutshall, Jacob Evin, Bryce Grace, Taylor Keffer, William Maple, Jacob Mourer, Olivia Pierce, Cale Roberts, Kaden Smith, Lacey Smith, Zayvia Stanton, Cody Thompson, Brandon Ward, Bryanne Webster.

Honor's Roll (3.74-3.33): Jared Boone, Brianna Brady, Aleeah Cabot, Adrianna Flores, Jordan Gallagher, Carly Griffith, Alison Hennis, Connor Kunze, Blayden McCoy, Jayla McCurdy, Emma Merryman, Dalton Miller, Chase Minet, Grayson Newell, Phoenix Putnam, Cody Ramsey, Indypendence Rose, Nicole Schwartz, Tiffany Shepherd, Mackenzie Slaughter, Logan Smith, Noah Smith, Hannah Soles, Brandon Starkey, Trey Stoffer, Casey Wiley.

Merit's Roll (3.32-3.00): Christopher Bailey, Delena Dean, Alyssa Dillon, Allyson Dotson, Alex Haarman, Trevor Hawkins, Madison Kohl, Isaiah Lamneck, Kayla Lowe, Gretchen Mayse, William "Garret" Trimmer, Hunter Vogel.

Sixth grade

Principal's Roll (3.75-4.0): Hope Asbury, Evelyn Brenneman, Keith Claxon, Justin Conner, Raquel Foster, Kevin Lintz, Dakota Lousha, Morgan Matis, Colin McConnell, Harrison Orand, Brandon Orlando, Hallie Reed, Riley Reveal, Cassidy Ridenour, Scott Weaver.

Honor Roll (3.74-3.33): Kiana Bradford, Jarrett Brenneman, Lucas Bucher, Blake Craigo, Rieley Farr, Quinton Graham, Keirstan Hall, Kelsie Hughes, Alexandra Incarnato, Oliva Keffer, Xavier Kelley, Abbey Kellish, Cassidy Matson, Zachary Maust, Cheyenne Mercer, Carlos Mourer, Alexis Prater, Waverly Reidenbach, Jared Ross, Bethany Shuck, Mason Waycaster, Savannah Weingarth, Sadie Wilson, Jaiden Yanez, Teagan Young, Sydney Zinkon.

Merit's Roll (3.32-3.00): Holly Archer, Oriana Clark, Cole Cognion, Logan Davis, Katelynn Green, Alexis Griffith, Courtney Guilliams, Brendon Jenson, Abbagail Jones, Stephanie Montague, Gage Shaw, Abigail Siddle, Rachel Simpson, Amber Stutler, Austin Warden, Ricky Workman, Jarred Wright.

Seventh grade

Principal's Roll (3.75-4.0): Seth Adkins, Hannah Arnold, Karrie Bluck, Hank Braniger, Kaden Brill, Cameron Burkholder, Jayce Cabot, Jenna Clum, Milena Cognion, Tanner Davis, Madison Dean, Kacia Eckelberry, Danielle Geer, Chase Griffith, Hunter Hamilton, Halie Keffer, Kirsten Lahna, Kenneth Lott, Kyla Lyons, Hunter Mizer, Cassandra Mladek, Nicholas Morton, Amber Mourer, Destinee Ridenbaugh, Rachel Robbins, Ian Schwab, Logan Shroyer, Celeste

Honor Roll (3.74-3.33): Kolton Alexander, Keyrah Brady, Erinn Buchanan, Devin Burkhart, Alexis Carnes, Ashley Coblentz, Lisa Davis, Palmer Erb, Austin Fisher, Kaitlyn Graham, Mattison Harrison, Joshua Hixon, Breanna Holpp, Nathaniel Jacops, Jacob "Gage" Kohl, Olivia McDonough, Lindsey Murphy, William Noble, Jordan Orlando, Harley Parks, Kolten Pigman, Seth Schwab, Erica Schwartz, Kelby Shamel, Jarrett Slusser, Nolan Sweat, Lincoln Trimmer, Maggie Vatter, Madison Whitt, Rylee Young.

Merit's Roll (3.32-3.00): Karlee Everhart, Issabelle Flores, Brittney Foster, Taylor Haarman, Jenna Hahn, Autumn Maki, Austin Mansfield, Adam Matusik, Joseph McCune, Kaitlin Milligan, Alexis Oliver, Sandra Phillips, Gavin Shrock, Liam "Riley" Warner.