Grade Six:

Principal’s Roll 4.0

Benjamin Wang, Rylie Chrisman, Viviana Alonso-Martinez, Troy McCoun, Nyah Baker, Braelyn Fish, Ashley Lahmers, Zoey Mathews, Jaidyn Peoples, Jalissa Sharrock, Kira Simms, Jade Mason, Matthew Miller

Distinguished 3.60-3.99

Kenslee Brandon, Nash Bricker, Brynley Matchett, Julia Sanders, Brooklynn Hall, Katie Rader, Jacob Aleshire, Jayson Sanders, Tiffany Dillon, Ethan Cutshall, Ashton Hill, Christopher Aleshire, Kadee Williams, Landon Brookover, Keiona Warren, Linda Chen, Dawson Harvey, Anna Robinson, Landen Buckohr, Kelly Hinds, Jacob Boyer, India Cale, Camryn Hunt, Preston Freetage, Gage Johnson, Madeleine Mills, Kaitlynn Tidrick, Landon Casteel, Jordan McPeek, Makayla Davis, Chesney Freeman

Honor 3.30 - 3.59

Victoria Harbold, Stormie Bishop, Landon Belt, Alex Williams, Alex Rodriguez, Hope Stull, Josh Nation, Matthew Stevens, Ava Simon, Jayla Dansby, Heather Halsey, Jaelyn Shook, Joseph Garabrandt-Rotruck, Noah Moore, Carter Gray, Bayleigh Disbennett

Merit 3.0 - 3.29

Efrain Alvarez, Kolton Arnold, Jeffery Rose-Coonan, Melanie Butler, Caidence Bricker, Riley Strickland, Javen Fitch

Grade Seven:

Principal’s Roll: 4.0

Madison Cunningham, Olivia Valdez, Leah McMahon, Lincoln Stull, Alexis Dakin, Jessica Fish, Rylee McCort, Marlie Moner, Alyssa Roberts, Jacie Tedrow, Rickey Owens, Gia Miller, Ellie Foster, Gabriella Weaver

Distinguished Roll: 3.60-3.99

Clint Durben, Leif Argentine, Dakota Offman, Megan Parry, Hannah Thomas, Breanna Rehard, Roberta Donathan, Aiden Robinson, Payton Bruce, Alyssa Meek, Kourtney Johnson, Michael Johnson, Avery Lower, Dakota McCune, Abigail Kennedy, Cabot Little, Brandon Weber, Chance Warren, Adrianna Moore, Kereston Amore, Brayden Foreman, Alayna Shisler, Paul Thompson, Brett Graybill, Korrall Swinehart, Logan Knepper, Grace Hursey, Savannah Elerick, Brooke Young, Bayleigh Cole, Mya Stottsberry

Honor Roll: 3.30-3.59

Caden Witham, Gabriella Gray, Sam Cool, Logan Underwood-Weaver, Gavin Prysi, Julienne Ostrow, Sabrina Graybill, Brynn Aronhalt, Haley Hall, Austin Beckett

Merit Roll: 3.0-3.29

Hunter Amore, Marcus Watson, Ann Bermger, Erik Herrera, Dylan Edwards, Gregory Harrison, Javan Bryant

Grade Eight:

Principal’s Roll: 4.0

Kyler Popadak, Seth Gamble, Michaela Miller, Makenzie Hickman, Lexus Johnson, Tayte Bryan, Cameron Dodd, Sarah Garretson, Addison Guy, Cori Lake, Hannah Sterns, Hayley Williams, Melanie Gibson, Karley Ingle

Distinguished Roll: 3.60-3.99

Gage Bricker, Caitlin Green, Elena Cadle, Karena Combs, Jasmine Duerson, Chase Haver, Austin Lambes, Destiny Davis, Brianna Robinson, Hunter Kennedy, Tracy Wang, Ellie Crank, Jeffrey Beitzel, Jaylyn Kellogg, Brandon Witham, Isabella Lallithan, Lillian Hill, Noah McConnell, William McMullen, Cody Gaskill, Gatlin Fish, Kaylee Ringer, Mackenzie Worthington, Jamison Foster, Taylor Moger, John Rose, Haylee Gardner, Duane Gamble, Sam Brode, Tyler Watson, Roberto Sumey,Bryce Rhodes, Brianna Lippencott, Felik Fowler, Lucas Moyer, Kadon Williams, Jade Shook, Madelynne Halsey

Honor Roll: 3.30-3.59

Abby Orr, Evan St.John, Caleb Gano, Kimberly Gibson, Shaylee Wood, Destini Elerick, Braxton Wilson, Kristopher Lester, Riley Eckelberry, Hailey Sigley, Kahnnor Stowers

Merit Roll: 3.0-3.29

Eron St.John, Colton Humbert, Kigenn Millender, Nick Dalton, Ben Bachtel, Skyler Pritchard, Corbin Ebersbach