BASEBALL

South Division

First Team: Hiland - Andy Miller, Cordell Miller, Ryan Hershberger; Indian Valley - Dalton Burcher, Colby McBeth, Braeden Lehigh; Ridgewood - Kolton Alexander, Kade Smith, Memphis Cutshalll; Garaway - Trevor Donaldson, Peyton Miller; Claymont - Garrett Armstrong.

Second Team: Hiland - Mike Miller, Damien Kandel; Indian Valley - Cade Williams, Kyle Enos; Ridgewood - Koleten Smith, Zach Wright; Garaway - Trey Hershberger, Ryan Aleshire; Buckeye Trail - Dylan Beaver; Claymont - Terin Harris.

Honorable Mention: Hiland -Cameron Miller; Indian Valley - Evan Miller; Ridgewood - Chase Minet; Buckeye Trail - Caden Burga; Claymont- Michael Lesicki; Garaway - Kyle Bickford; Newcomerstown —Jared Simmons.

Special Awards: Player of the Year - Andy Miller, Hiland; Pitcher of the Year - Kolton Alexander, Ridgewood; Hitter of the Year - Dalton Burcher, Indian Valley; Coach of the Year - Chad Lahna, Ridgewood.

Final Standings: Hiland, 11-1; Indian Valley, 9-3; Ridgewood, 9-3; Garaway, 6-6; Claymont, 4-8; Buckeye Trail, 3-9; Newcomerstown, 0-12.

North Division

First Team: Sandy Valley - Jaren Eichelberger, Dante Tucci, Cameron Woods; Tusky Valley - Ethan Love, Seth Johnson; Strawsburg - Mitch Neidenthal, Justin Stropky; Conotton Valley - Kris Hostetler; East Canton - Joey Knopp; Tusky Catholic —Braden Culler.

Second Team: Sandy Valley - Dylan Sterling, Jake Walker; Tusky Valley - Tanner Phillips; Strasburg - Mike Neidenthal, Andrew Creagan; Conotton Valley - Jake White; East Canton - Austin Hamilton; Tusky Catholic - Jacob Schott; Malvern —Jake Foster.

Honorable Mention: Sandy Valley - Logan Leichtamer; Tusky Valley - Jared Kienzle; Strasburg - Scotie Sauernheimer; East Canton - Kosta Dimons; Conotton Valley - Nate Novak; Tusky Catholic - Tate Papuga; Malvern - Drew Hutchison.

Special Awards: Player of the Year - Jaren Eichelberger, Sandy Valley; Pitcher of the Year - Ethan Love, Tusky Valley; Hitter of the Year - Dante Tucci, Sandy Valley; Coach of the Year - Brian Gamble, Sandy Valley.

Final Standings: Sandy Valley, 11-1; Tusky Valley, 9-3; Strasburg, 6-6; Conotton Valley, 5-7; East Canton, 5-7; Tusky Catholic, 5-7; Malvern, 1-11.

- - - - -

SOFTBALL

South Division

First Team: Indian Valley - Maddie Dryden, Kayla Tschudy, Katie Deardorff, Payton Guspyt; Buckeye Trail - Hannah Smith, Brooke Colvin, Randi-Leigh Rippeth; Claymont - Alexandria Edwards, Regan Brown; Garaway - Madison Steiner, Zoe Johnson; Ridgewood - Sydney Zinkon; Hiland - Hannah Gerber.

Second Team: Indian Valley - Brenlyn Rostad, Morgan Spillman; Buckeye Trail - Amber Colvin; Claymont - Samone Shepherd; Garaway - Cassy Donaldson, Kallie Regula; Ridgewood - Kailee Harris, Morgan Matiss; Newcomerstown - Maddie Fish.

Honorable Mention: Buckeye Trail - Jenni Carmichael; Claymont - Madison Garrett; Newcomerstown - Kayla Gibson; Ridgewood - Sadie Wilson; Hiland - Nikole Keim; Garaway - Chelsi Rothacher; Indian Valley - Gaby Miles.

Special Awards: Player of the Year - Maddie Dryden, Indian Valley; Pitcher of the Year - Hannah Smith, Buckeye Trail; Hitter of the Year - Madison Steiner, Garaway; Coach of the Year - Dusty Braun, Indian Valley.

Final Standings: Indian Valley, 11-1; Buckeye Trail, 9-3; Claymont, 8-4; Garaway, 8-4; Ridgewood, 4-8; Newcomerstown, 1-11; Hiland, 1-11.

North Division

First Team: Strasburg - Zoey Thomas, Emma Clark, Hannah Riefenschneider; East Canton - Katelyn Kennedy, Lexie Betz; Tusky Catholic - Molly Triplett; Sandy Valley - Arianna Ott, Meg Otte; Tusky Valley - Maddie Mauer.

Second Team: Strasburg - Emalee Nave, Tae Alleshouse; East Canton - Marisa Hall, Cassy Wolfe, Kaley Stetgerwald; Tusky Catholic - Amber Peltz; Sandy Valley - Tori Sickafoose, Mandi Williams; Tusky Valley - Sage Peters; Malvern - Danielle Casler.

Honorable Mention: Strasburg - Ava Ray; East Canton - Harley Mason; Tusky Catholic - Maddie Lakota; Sandy Valley - Bella Woodin; Tusky Valley - Abbey Dillon; Malvern - Alana Spurrier; Conotton Valley - Kyndsley Hendershot.

Special Awards: Player of the Year - Katelyn Kennedy, East Canton; Pitcher of the Year - Zoey Thomas, Strasburg; Hitter of the Year - Arianna Ott, Sandy Valley; Coach of the Year - Jason Hall, East Canton.

Final Standings: Strasburg, 10-2; East Canton, 9-3; Tusky Catholic, 8-4; Sandy Valley, 7-5; Tusky Valley, 6-6; Conotton Valley, 1-11; Hiland, 1-11.

IVC ScholarshipWinners (All Sports)

Kelsi Hulit, Malvern; Molly Triplett, Tusky Catholic; Jacob Foster, Malvern; Justin Peltz, Tusky Catholic.