Grade Six 

Principal’s Roll 4.0

Carter McConnell, Makenzie Johnson, Audrie Conner, Iliana Harris, Ethan Foster, Olivea Sammons

Distinguished 3.60-3.99

Jason Miller Jr., Krandon, Larissa Stull, Clayton Fish, Lane Zickel, Graham Shepherd, Jade McKim, Norah Argentine, Sean Lawrence, Austin Smith, Kristen Gibson, Cage Miller, Aaron Bolz, Grant Buckohr, Kiersten Lawton, Kennedy Norman, Rettie Donathan, Nicole Poorman, Ayla Norman, Jordan Miller, Alyssa Barker, Kameryn Dorland, Gunner Mitchell, Connor Stevenson, Zane Pippin, Ethan Swigert

Honor 3.30 - 3.59

Sidney Beall, Tyler Frenton, Aydan Hursey, Kamdyn Rusnak, Domonique Millender, Parker Cline, Donald Rippel, Madison Hallmark, Ayden Kennedy, Alexus Miles, Halie Warehime

Merit 3.0 - 3.29

Randall Emig, Bo Black, Aubree Simon, Michael Borland, Marshall Smith, Hunter Bradford, Grace Roberts, Bryan Alonso

Grade Seven:

Principal’s Roll: 4.0

Jayson Sanders, Kenslee Brandon, Ashton Hill, Ashley Lahmers, Zoey Mathews, Jaidyn Peoples, Jalissa Sharrock, Keiona Warren, Matthew Miller, Kaitlynn Tidrick

Distinguished Roll: 3.60-3.99

Nyah Baker, Nash Bricker, Braelyn Fish, Brooklynn Hall, Jade Mason, Jacob Aleshire, Troy McCoun, Brynley Matchett, Rylie Chrisman, Camryn Ellis, Ethan Cutshall, Jayla Dansby, Viviana Alonso-Martinez, Dawson Harvey, Julia Sanders, Matthew Stevens, Kadee Williams, Landon Brookover, Makayla Davis, Noah Moore, Christopher Aleshire, Katie Rader, Kelly Hinds

Honor Roll: 3.30-3.59

Landen Buckohr, Samuel McKnight, Carter Gray, Riley Strickland, Madeleine Mills, Kristofer Crawford, Ava Simon, Gage Johnson, Alexander Williams, Stormie Bishop

Merit Roll: 3.0-3.29

Heather Halsey, Alyssa Pippin, Javen Fitch, Caidence Bricker, Mason Love, Joshua Nation, Victoria Harbold, Bayleigh Disbennett, Efrain Alvarez

Grade Eight:

Principal’s Roll: 4.0 Clint Durben, Leah McMahon, Lincoln Stull, Alexis Dakin, Jessica Fish, Abigail Kennedy, Cabot Little, Rylee McCort, Marlie Moner, Jacie Tedrow, Gia Miller, Ellie Foster, Gabriella Weaver

Distinguished Roll: 3.60-3.99

Breanna Rehard, Hannah Thomas, Megan Parry, Roberta Donathan, Alyssa Meek, Olivia Valdez, Leif Argentine, Payton Bruce, Aiden Robinson, Sabrina Graybill, Dakota Offman, Brooke Young, Rickey Owens, Alayna Shisler, Kourtney Johnson

Honor Roll: 3.30-3.59 Blair Butler, Avery Lower, Gabriella Gray, Samuel Cool, Paul Thompson, Adrianna Moore, Edward Montana, Brett Graybill, Hunter Amore, Garrett Gray, Michael Johnson, Mya Stottsberry, Savannah Elerick, Iliana Ruiz, Zane Taggart, Chance Warren, Bladon Garland, Makayla Phillips, Gavin Prysi, Madison Cunningham Bayleigh Cole,

Merit Roll: 3.0-3.29

Kereston Amore, Gregory Harrison, Logan Knepper, Austin Beckett, Alyssa Roberts, Javan Bryant, Kierstin Suggett, Brandon Weber, Brynn Aronhalt, Erik Herrera, Korrall Swinehart, Jaylynn Hallmark, Dylan Edwards, Alyssa Trombley