Newcomerstown Middle School 1st Nine Weeks Honor Roll

Grade Six

Principal’s Roll 4.0

Jaxson Mayo, Daleney Baker, Braylon Kerr Distinguished

3.60-3.99

Walker Swinehart, Heaven Amore, Hayden Williams, Jaden Simmons, Kenley Hayes, Kyrah Staggs, Shelby Lavy, Emma Parry, Domoniqua Millender, Mason Sharrock,Martha Hernandez, Adyson Hursey, Jacoby Tedrow, Evalena Beitzel, Cale Dinger, Trenton Wright, Magelynn Collins, Jaxon Smith, Darrin Beach, Bobby Donathan, Robert Rothenstein, Cadence McCoun, Ava Carr, Trinity Whitten, Josie Durben, Joshua Harvey, Carter Fronsman, Aiden Tidd, Lisa Weber, Brayden Simms, Audrey Miles, Madison Kellish, Tanner Smith, Makenzi McConnell

Honor 3.30 - 3.59

Kendyl Little, Gavin Smith, Brandi Morris, Chase Boltz, Makayla McConnell, Conner Somogye, Michael Gardner, Hannah Cairati-England, Clay Bishop, Preston Hepner, Shania Anderson, Logan Metts, Constance Reed, Maggie Smith 

Merit 3.0 - 3.29

Kimberly Miller, Javyn Lafferty, Allison Halsey, Marcus Borland, Carter Hlad, Courtney Collins, David Menefee, Gage McGinnis, Savanna Button, Wesley Lafferty, Ian Warmoth, Syliis Mickey, Alexandria Cline, Emily Staley, Zane Popadak, Lana Wise, Krishar McCormick

Grade Seven

Principal’s Roll 4.0

Graham Shepherd, Kamdyn Rusnak, Krandon Stowers, Audrie Conner, Sean Lawrence, Ethan Foster, Connor Stevenson

Distinguished Roll 3.60-3.99

Makenzie Johnson, Jordan Miller, Iliana Harris, Norah Argentine, Lane Zickel, Kristen Gibson, Alyssa Barker, Clayton Fish, Larissa Stull, Carter McConnell, Kennedy Norman, Rettie Donathan, Grace Roberts, Grant Buckohr, Austin Smith, Nevaeh Phillips, Alexus Miles, Kameryn Dorland, Domonique Millender, Jade McKim, Jada Morrison, Sidney Beall, Alexis Beckett, Kiersten Lawton, Aydan Hursey, Jessica Rodriguez, Cage Miller, Nathan Ellwood, Ayla Norman, Zane Pippin

Honor Roll: 3.30-3.59

Randy Emig, Ayden Kennedy, Jason Miller, Cheyenne Garabrandt, Aaron Gray, Madison Hallmark, Ethan Swigert, Bo Black, Abigail Cool, Marshall Smith, Tyler Frenton, Ryan Baker, Nick Tidrick, Gunner Mitchell, Hazel Grewell-Christner, Kylia Arnold, Halie Warehime

Merit Roll 3.0-3.29

Bruce Gibbs, Bryan Alonso, Jaelyn Weingarth, Zachary Williams, Gavin Ellwood, Nicolus McCune, Parker Cline, Alexa Herrera, Kaiarra Hahn, Aaron Bolz Grade Eight: Principal’s Roll: 4.0 Ashley Lahmers, Zoey Mathews, Jaidyn Peoples, Jade Mason

Distinguished Roll 3.60-3.99

Katie Rader, Rylie Chrisman, Viviana Alonso-Martinez, Jayson Sanders, Jalissa Sharrock, Keiona Warren, Braelyn Fish, Julia Sanders, Monet Frye, Camryn Ellis, Landen Buckohr, Matthew Miller, Nyah Baker, Kelly Hinds, Dawson Harvey, Brynley Matchett, Brooklynn Hall, Rylie Strickland, Samuel McKnight, Makayla Davis, Chesney Freeman, Ethan Cutshall, Kadee Williams, Troy McCoun, Heather Halsey, Nash Bricker, Kenslee Brandon, Javen Fitch, Noah Moore, Jayla Dansby,Caden Norman

Honor Roll 3.30-3.59

Alyssa Pippin,Stormie Bishop, Kayla Munoz, Nevaeh Mayberry, Kristofer Crawford, Cole Miku, Watson Elder, Landon Brookover, Carter Gray, Elana lajiness, Caidence Bricker, Gage Johnson, Alexander Williams

Merit Roll 3.0-3.29

Victoria Harbold, Madeleine Mills, Tyler Harrison, Braden Somogye, Jeffrey Mills, Efrain Alvarez, Mason Love, Damion Dunigan, Hope Stull